Her Zaman Birkaç Saniyeyle Kurtulamazsınız!
Share on Facebook Share on Twitter
 
Diğer yazılar
 

 

02 Aralık 2015 /FESK / Eylem Açıklaması / No: 2015/3


 

Emekçi Halklarımız!
Politik islamcı faşist saray cuntası ve AKP, Suruç katliamıyla birlikte Kürdistan'da inkarcı sömürgeci savaş başlattı. Medya savunma alanlarını bombaladı. Özyönetim ilanlarını sıkıyönetim ve faşist kuşatmalarla bastırmaya girişti. Türkiye'de faşist devlet terörünü tırmandırdı. Yalanda, kan dökücülükte, işçi-emekçi düşmanlığında sınır tanımaz hale geldi. Tüm bunları sürdürüyor.
Polis bu saldırının gönüllü vurucu gücü durumunda. "Emir kulu" veya "devlet memuru" olduğu için değil, saray cuntasının, AKP'nin politikalarını, planlarını ideolojik ve siyasi olarak benimsediği için işçilere, kadınlara, gençlere, köylülere, gazetecilere, fakirlere ve ezilenlere vahşice saldırıyor. Kurşunla, gazla, tazyikli suyla, copla, sopayla boyun eğdirmeye çalışıyor. Cinsel tacizde bulunuyor, polis araçlarında, kameraların görmediği alanlarda işkence yapıyor. Sokaklarda, ev baskınlarında, gözaltında halkımıza hakaretlerde bulunuyor.
Halklarımıza karşı işlediği ve işlemeye devam ettiği suçların hesabını sormak için, İstanbul Bayrampaşa'da 1 Aralık günü Çevik Kuvvet adlı polisleri taşıyan araca yönelik olarak bombalı saldırı gerçekleştirdik. Canlarını birkaç saniyelik gecikmeye borçlu olduklarını çok iyi bilen halk düşmanları unutmasınlar ki, her zaman bu kadar şanslı olmayacaklar. Aldıkları her canın, döktükleri her damla kanın, zulümlerinin, cinsel tacizlerinin, hakaretlerinin hesabını mutlaka vereceklerdir.
Eylemimiz sırasında, araç camının kırılması nedeniyle yaralandığı anlaşılan A.Y.'ye sağlıklar diliyoruz. Bilinmeli ki, eylemlerimizde, halklarımıza karşı işledikleri suçların hesabını vermesi gerekenler dışında, düşüncesi, mesleği, inancı ve ulusu ne olursa olsun hiçbir insanın zarar görmemesi için azami bir dikkat sergiliyoruz. Eylemin "metro istasyonu yakınında" gerçekleştiği türü demagojilere de kimse aldanmamalıdır. Eylemimiz oto yolun halkımızın zarar görmeyeceği bir noktasında hareket halindeki çevik kuvvet otobüsüne yönelik olarak planlanmış ve uygulanmıştır. Güçlü bir patlama olmasına karşılık başkaca araçların zarar görmesi de durumu açıklıkla ortaya koymaktadır.
Partimiz MLKP'nin politik çizgisi ve kararları doğrultusunda, fakirlerin ve ezilenlerin silahlı gücü olarak üzerimize düşenleri yerine getireceğiz. Saray cuntası ve emrindeki tüm kuvvetler, tam bir feda ruhuyla yürüteceğimiz savaşımımızın şu veya bu eylemiyle paylarına düşeni alacaklardır.

2 Aralık 2015
Fakirlerin Ve Ezilenlerin Silahlı Kuvvetleri
FESK